czwartek, 1 października 2020

Aranżacja ścian - malowanie kolorami czy biel


Istnieją liczne bardzo ciekawe i atrakcyjne rozwiązania na to, jak zaaranżować ściany w domu czy w mieszkaniu. Jedne wersje sprawdzają się wyłącznie w większych przestrzeniach, zaś inne swobodnie i spokojnie nazwać można uniwersalnymi. Chociaż wielu z nas lubi eksperymentować z kolorami, to ostatecznie prawdą jest, że raczej nie sprawdzają się one (w agresywniejszych wariantach, ma się rozumieć) na ścianach, gdyż potrafią przytłaczać i negatywnie wpływać na nasz nastrój nawet, jeżeli nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Ponadto, szybko wychodzą one z mody, a ponowna aranżacja ścian do tanich przedsięwzięć nie należy i raczej nie zajmujemy się nią co sezon.
Zdecydowanie najlepiej jest zatem wybrać jasne i stonowane kolory, ponieważ optycznie powiększają one przestrzeń, wprowadzają harmonię i spokój, a do tego łatwo jest do nich dobrać dodatki w dowolnych praktycznie barwach. Co prawda w przemyśle odzieżowym dominują w tym sezonie, jak co roku, kolory dobrane przez Pantone, to jeśli chodzi o roztropne malowanie ścian oraz sufitów, nadal rządzą biele i wszystkie jej możliwe odcienie. Jest to bowiem najbardziej praktyczne i kojące rozwiązanie. A przecież dom ma być tą przestrzenią, w której powinniśmy czuć się spokojni. Żeby zaoszczędzić na całym zadaniu, zrezygnujmy z tapet i postawmy na farby. Najlepiej te lateksowe i zmywalne. Choć są one droższe od tradycyjnych, to kupując je, zyskujemy. Nie tylko dają one lepszy efekt wizualny, lecz także są trwalsze i bardziej odporne na zabrudzenia i ścieranie, dzięki czemu wytrzymują w należytym stanie o wiele dłużej.

Aranżacja ścian
Śródmieście, Mokotów, Bielany, Bemowo, Ursynów,
Białołęka, Grochów, Gocław, Marysin, Saska Kępa, Wola, Wawer, Wilanów, Rembertów, Powiśle, Kabaty, Ursus, Włochy, Tarchomin, Wesoła, Ochota, Targówek, Sadyba, Żoliborz, Anin, Miedzeszyn, Międzylesie, Radość, Falenica, Praga Południe, Praga Północ, Okęcie, Stegny, Zacisze, Bródno, Wał Miedzeszyński, Marysin Wawerski, Powsin.
Warszawa, Piaseczno, Otwock, Ząbki, Konstancin Jeziorna,  Karczew, Józefów, Wesoła, Góra Kalwaria, Wiązowna, Michalin, Stara Miłosna, Józefosław, Julianów, Mysiadło, Nowa Iwiczna, Góraszka, Marki, Magdalenka,  Mlądz, Mińsk Mazowiecki, Celestynów, Śródborów, Raszyn, Celestynów, Stara Wieś, Sulejówek, Halinów,